OLFA - celosvětový vzor výrobcům

V roce 1956 Yoshido Okada, zakladatel firmy OLFA corp., vynalezl řezač s čepelí rozdělenou na segmenty-řezací plátky. Odlomení opotřebeného segmentu čepele umožňuje okamžité získání nové řezné plochy bez nutnosti ostření. Tato novátorská myšlenka se stala oblíbenou na celém světě. Tvar ostří a jeho rozměry jsou pokládány za standartní a jsou využívány všemi světovými výrobci.

Řezače se segmentovou čepelí si získali velkou oblibu díky své jednoduchosti a funkčnosti. Pro mnohé lidi se staly přímo nezbytnými pracovními nástroji.

Díky široké řadě nabízených nástrojů, jejichž kvalitě a rozšířené distribuční síti, si firma OLFA získala rozhodující postavení mezi výrobci ručních řezacích nástrojů ve světě.

V roce 1972 změnila firma OKADA Industries své jméno na název OLFA Corporation. Jméno OLFA vzniklo složením dvou japonských slov, které v překladu znamenají "čepel" a "zlom". Také logo bylo navrženo tak, aby připomínalo segmenty odlamovací čepele. V tuto dobu je OLFA a její logo v celém světě a hlavně v Severní Americe symbolem nejkvalitnějších řezačů s odlamovací čepelí.

Stránky výrobce: www.olfa.com

theme2